Lauamäng rätsepatööna
Oleme aegade jooksil loonud päris mitu lauamängu ka ärikingitusteks. Olgem ausad, on ikka väga vähe neid kingitusi, mida kingi saajatena oleme nõus tundide kaupa pingsalt jälgima ning seda ikka ja jälle ja jälle aina uuesti ja uuesti.
Kes on metsa peremees?
Lõbus lauamäng annab võimaluse selgitada see välja ausa võistluse käigus. Jänesed ja rebased kõnnivad metsas ringi ning leiavad kivide alt igasugust huvitavat nodi – marju, konte, lilli, nööpe, sitikaid, seeni ja tõrusid.
Kogutud asju omavahel vahetades võib kasutada mitmeid nippe, et saada mängu lõpuks kokku suurim arv punkte ja ühtlasi metsa peremehe tiitel. Mängu käigus saab kiiresti selgeks ka see, et puude peale astuda ei tohi!
Ennemuistse valitseja Kalevi järgi ka Kalevite Maaks kutsutud Eestis on inimesed elanud juba tuhandeid aastaid. Siinne maapõu on täis muinasaegset vara: võõramaiseid münte, pronksi- ja rauaaegseid sõjariistu, savinõusid ning kuld- ja hõbeehteid. Palju põnevat on juba üles leitud ja muuseumidesse vaatamiseks välja pandud, aga palju on veel leidmata. Ega siis midagi – kühvel, kaart, kompass ja hea õnn kaasa ning teele! Kuid ei maksa unustada, et muistseid aardeid võivad valvata ka vaimud või hoopis hullemadki pahalased.
Lauamäng valmis koostöös Kalevi kommivabrikuga 2006 aastal.
Lauamäng ja liiter viina!
Juba vanast hallist ajast on saarlased vägijoogi tarvitamise juures rammu proovinud, töstes käe ikka lauamängu järele. Seejuures on äärmiselt tähtis vaimujöudu mitte kaotada. Keegi ei mäleta enam, mis ajast need tavad pärinevad. Kuid teada töde on, et saarlastele antakse mänguoskus vanajummala poolt juba sündimisel kaasa. Kes sündimsega pole kaasa saanud, see öpib kiirelt ära ka varanduse leidmise ja loomadega rääkimise oskuse.
Üllatusi täis Saaremaa peidab hea ja kasuliku körval endas ka teatud riukaid. Siin on iga veskikivi all möni üllatus peidus. Kunagi ei vöi teada, millisel metsateel metskult sind teretab, millisest kehaosast sääsk sind hammustab vöi millise ilmaga pead saare villaseid käpikuid kandma. Peaasi on julge pealehakkamine.
Mängu väljaandja Skanska EMV AS. Mängu idee, teostus ja illustratsioonid REVALER. Mäng on toodetud Eestis 2012
Enne selle mängu valmimist on väga palju inimesi ehitusel õnnetult surma saanud. Mängi seda mängu ja hoia ära mõttetud surmad.
14. septembril 2003 toimus Eestis Euroopa Liiduga liitumise rahvahääletus. Selle ürituse toetuseks valmis Revaleri poolse panusena edasiarendus kõigile kodusest lauamängust “Reis ümber Maakera”. Olulise täiendusena sai seda mängida kuni kuus mängijat ja mänguteekond läbis kõik vanad ja uued Euroopa Liidu liikmesriigid.