Tagasi Hundimängu avalehele!
REVALER
Tutvustus Ajalugu Reeglid Tahan! Galerii

Ajalugu

„Hundimängu“ aluseks on mitmel pool maailmas levinud klassikaline seltskonnamäng, mida tuntakse ka Libahundid või Maffia nime all. Kuigi mängu nimest, tegelastest ja reeglitest on käibel erinevaid versioone, on mängu aluseks alati üks mehhanism – üksteise identiteedist teadliku vähemuse võistlus teadmatuses oleva enamusega.

Teadaolevalt ulatuvad mängu juured renessansiaegsesse Itaaliasse. Mängu taasavastamist seostatakse aga ühe Moskva Ülikooli psühholoogiatudengiga, kelle 1986. aastal kirja pandud reeglid on mitme mängu tänapäevase versiooni aluseks. Libahundimängu on varem välja antud Saksamaal, Itaalias, Ameerika Ühendriikides jm.

Revaleri „Hundimäng“ ei järgi otseselt ühtki varem ilmunud versiooni. Mängu tegelaste valiku ja reeglite koostamisel seati eesmärgiks kaasata kõikide versioonide parimad ideed. Nii on „Hundimängus“ klassikalistele elementidele lisatud vaid parimad hilisemad täiendused. Viimase lihvi annavad mängule aga mõned täiesti uued ja eestimaised tegelased!

„Hundimängu“ kujunduses on lähtutud mängu juurtest. Tegelaste, kaartide ja mängukarbi disainimisel on võetud eeskujuks keskaegsed puugravüürid ning klassikalised prantsuse tarot kaardid.